PIENIĄDZ

TAJEMNICA  BANKIERÓW
 


Polecam następujące książki"Wojna o pieniądz"
Song Hongbing
wydawca Wektory 2010
ISBN 978-83-60562-45-1

Kto pragnie uzależniać ludzi od kredytów? Do kogo należy amerykańska Rezerwa Federalna? Po co stworzono Międzynarodowy Fundusz Walutowy? A przede wszystkim: w jaki sposób prowadzona jest globalna wojna o pieniądz?

Song Hongbing, chiński analityk finansowy, stara się odpowiedzieć na te pytania, spoglądając na świat zachodni z zewnątrz i usiłując dociec, w którym momencie ta dynamicznie rozwijająca się cywilizacja popełniła błąd, który doprowadził do dzisiejszego permanentnego kryzysu i rosnącego zadłużenia. Jego opowieść obejmuje ostatnie trzy wieki historii Europy i Ameryki, poczynając od założenia Banku Anglii w 1694 roku, poprzez dzieje rodziny Rothschildów i ich imperium finansowego, powołanie Rezerwy Federalnej, udział kół finansowych w inspirowaniu dwóch wielkich wojen światowych, rezygnację z parytetu złota, aż po kryzys naftowy lat siedemdziesiątych, klęskę "azjatyckich tygrysów" w latach dziewięćdziesiątych i ostatni kryzys finansowy na rynku nieruchomości USA. Przedstawiając dzieje powolnego upadku Zachodu polegającego na dobrowolnym oddawaniu się państw w niewolę banków, autor pragnie ostrzec Chiny i inne dynamicznie rozwijające się kraje Azji przed popełnieniem błędów, które mogą doprowadzić do utraty nie tylko dobrobytu, ale także suwerenności. Jednakże ta książka, pisana dla azjatyckiego czytelnika, może być również pouczająca dla nas. Choć bowiem popełniliśmy już wiele z błędów, o których pisze autor, zawsze jest nadzieja, że nie będziemy popełniać następnych.

Link do wydawcy"Lichwa rak ludzkości"
Pająk Henryk
wydawca Retro 2009
ISBN 83-875-10-02-5

Tytuł zawiera istotę treści książki. Lichwa jest trądem przeżerającym ludzkość w sferze materialnego bytu narodów, państw i rodzin. Zdominowała wszystkie dziedziny życia międzynarodowego, podporządkowując sobie rządy, parlamenty, media, finanse, korporacje, przemysł, etc. Rządy i parlamenty składają się z manekinów lichwy. Prezydenci państw, premierzy, parlamentarzyści to tylko ich nominaci i lokaje. Od 1913 r., kiedy powstał tzw. Bank Rezerw Federalnych, istnieje nieformalny Rząd Światowy - właściciel finansów Stanów Zjednoczonych, decydujący o wojnach, osławionym "pokoju", trendach we wszystkich dziedzinach życia ludzkości. W okresie kryzysu finansowego 2008/2009 mówi się o winie "niegospodarnych" banków, ale nic o Banku Rezerw Federalnych - sprawcy tego kryzysu.

Link do wybranej księgarni"Nacjonalizacja rubla. Droga do wolności Rosji"
Mikołaj Starikov
wydawca Peter 2011
ISBN 978-5-4237-0213-7
język rosyjski

Z książki można dowiedzieć się jaka jest obecnie sytuacja Rosji. Okazuje się, że międzynarodowa lichwa narzuciła nieświadomym liderom Rosji w 1990 roku rozwiązania, które odebrały im kontrolę nad rublem. Rosyjska gospodarka uzależniona od lichwy przeżywa coraz większe problemy. Spadkobiercy dawnej władzy pod przywództwem Putina podejmują próby odzyskania kontroli nad pieniądzem. Wszystko wskazuje na to, że ta walka się zaostrza a jej wynik może mieć decydujące znaczenie na podział sił w przyszłym Świecie. Od niej zależy czy Rosja obroni się przed Nowym Porządkiem Świata.

Oto jak książkę streścił wydawca:

Niczym nieograniczona kreacja pieniędzy, które nie mają żadnego zabezpieczenia, jest odwiecznym marzeniem bankierów i lichwiarzy. Jest to najszybszy sposób zapanowania nad światem. Dzisiaj to wszystko stało się rzeczywistością. Wszystkie pieniądze świata są powiązane z dolarem. Rosja w wyniku porażki w zimnej wojnie utraciła wiele ze swojej suwerenności. Rosyjski rubel nie należy do narodu. Droga wyjścia z impasu w Rosji - to zmiana istniejącego modelu kreacji pieniędzy.

Po przeczytaniu tej książki dowiesz się:

  • Jaka jest rezerwa walutowa Rosji i dlatego nie należy do państwa rosyjskiego?
  • Kim był u Stalina "czubajs" i co z nim zrobił lider narodu?
  • Jak śmierć amerykańskich prezydentów wiąże się z dolarami amerykańskimi?
  • Jak Benito Mussolini współpracował z brytyjskim wywiadem i co z tego wyszło?
  • Dlaczego Związek Radziecki odmówił przyłączenia się do MFW i podpisania porozumienia z Bretton Woods?
  • Kto i dlaczego otrzymał tytuł szlachecki za śmierć Stalina?
  • Jaką konstytucję zaoferował swojemu krajowi profesor Andriej Sacharow?

Historia założenia Banku Anglii, przyczyny zabójstwa Józefa Stalina, niezidentyfikowani snajperzy na dachach w Moskwie w październiku 1993-go, Centralny Bank Rosji niezależny od Rosji - to wszystko części jednej całości.

Nadszedł czas, aby naród Rosji odzyskał prawdziwą i pełną suwerenność. Droga do wolności Rosji prowadzi przez nacjonalizację rosyjskiego rubla.

Link do wydawcy